wypadek
WYDZIAŁ KRYMINALNY
8071

Data: 28 września 2017
Lokalizacja: USA

☑ Atak na policjanta batonem, zakończony odstrzeleniem agresora.


Jeden facet nie żyje, a dwaj policjanci zostali ranni podczas strzelaniny, która miała miejsce na jednym z parkingów w Salt Lake City.

Zanim jednak doszło do incydentu, Michael Bruce Peterson(39) zaatakował dwie przypadkowe kobiety, łapiąc je za tyłek. Wezwani na miejsce gliniarze, postanowili go zatrzymać, jednak ten postanowił zupełnie zignorować polecenia funkcjonariuszy i jak gdyby nic, wsiadł do auta, próbując odjechać.

Szybko użyty wobec niego paralizator, okazał się zupełnie nieszkodliwy. Rażony prądem Peterson, sięgnął po ukrytą pałkę teleskopową i zaatakował nią policjanta. Nie trzeba być geniuszem, aby wiedzieć jakie konsekwencje niesie za sobą atak na gliniarza w USA. Po szybkiej (lecz krwawej) szamotanie, policjanci władowali w Petersona kilka kulek, powodując jego zgon.

Jeden z oficerów doznał złamania nosa, kostki oraz rozcięcia, które wymagało kilku szwów. Drugi natomiast wyszedł z konfrontacji tylko z dużym siniakiem na ramieniu.

Kłopoty Petersona z prawem sięgają ponad 20 lat wstecz. Spędził on znaczną część swojego życia w więzieniu za próbę zabójstwa i manipulowanie świadkiem. Według akt sądowych Peterson został również skazany za dystrybucję narkotyków w 1997 r. W 2007 r. Peterson został po raz pierwszy zwolniony warunkowo, ale miał kilka naruszeń i przez lata był z różnych powodów odsyłany z powrotem do puszki. Ponownie w 2008 r. został skazany za posiadanie dragów i skazany na 5 lat więzienia. W 2010 r. z kolei został skazany za niezatrzymanie się na polecenie oficera i skazany na kolejną karę pozbawienia wolności. Od tego czasu, zgodnie z aktami sądowymi, miał kilka wykroczeń przeciwko kradzieżom sklepowym w Utah. Później naruszył jeszcze warunki zwolnienia warunkowego, co znowu wysłało go za kratki. I tak aż do dnia 28 września 2017 r. gdy wydarzyło się to co widzimy na nagraniu.

Ej, koleżko! Wspieraj nas i udostępnij powyższy materiał na Facebooku!
chcesz COŚ powiedzieć?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


Right Menu Icon