WYDZIAŁ DROGOWY

Materiały z wydziału drogowego, pobudzą wyobraźnię każdego kierowcy! Policjanci z drogówki uczestniczą tutaj w agresywnych pościgach, przeprowadzają niebezpieczne kontrole drogowe oraz zbierają z asfaltu, resztki motocyklistów. A Ty, przed następnym ryzykownym manewrem, zastanów się czy chcesz skończyć jako bohater tego wydziału.

W tej grze nie ma zwycięzców. Motocykliści, piesi i kierowcy – wszyscy po równo giną codziennie na drogach. W Polsce co roku traci życie stała liczba, około 3.000 osób. Czasami głupota, czasami nieuwaga, a czasami zwyczajny pech – powodów jest wiele. Zobacz wypadki drogowe z całego świata i uważaj na siebie.

PIESZY – długie loty, spadające buty i lądowania łamiące kark, to codzienność na drogach. W tej sekcji zobaczysz pieszych, którzy często nie mieli szans w starciu z dwutonową puszką.
ROWERZYSTA – chwila nieuwagi lub utrata równowagi i masz babo placek. Zobacz biednych rowerzystów, którzy swoją przejażdżkę skończyli zmasakrowani pod kołami pojazdu.
MOTOCYKLISTA – wypadki z udziałem motocyklistów rzadko kończą się szczęśliwie. Wbrew obiegowej opinii, motocykliści rzadko zostają dawcami narządów. A to ze względu na rozległe urazy.
CIĘŻARÓWKA – awarie hamulców w rozpędzonych ciężarówkach, zdarzają się częściej niż myślisz. A wtedy nie ma zmiłuj. Czasu na ucieczkę brak i trup ściele się gęsto.
WYRZUTEK – zobacz jak kończą ofiary wypadków, pozbawione nawyku zapinania pasów.
CZOŁÓWKA – nie da się ukryć, że spośród wszystkich wypadków drogowych, to zderzenia czołowe zbierają największe żniwo. Przypatrz się im z bliska i wyciągnij wnioski, aby uniknąć takich błędów.
MIEJSCE ZDARZENIA – ratowanie poszkodowanych czasami nie ma już żadnego sensu. Czasami zostaje tylko bezradne oglądanie zmiażdżonych zwłok, sterczących pod wykrzywioną blachą.
PRZEJAZD KOLEJOWY – zobacz jak potężne uderzenia pociągów wyzwalają ogromną moc, które budzą zagapionego kierowcę. Najczęściej tylko na ułamek sekundy. Ostatniej sekundy przed śmiercią.


Te historie najczęściej zaczynają się od próby, rutynowej kontroli dokumentów. Zobacz zdeterminowanych policjantów, którzy wytrwale gonią uciekinierów, co w Stanach Zjednoczonych stało się sportem narodowym.


Z pozoru nudna i rutynowa kontrola drogowa, potrafi zamienić się w piekło dla policjanta. Tutaj zobaczysz, jak prośba o dokumenty kończy się solidną strzelaniną, podczas której kule tną karoserię aut i ciała przestępców.


Zobacz jak zachowuje się auto którym jeździsz i inne popularne modele, podczas czołowego zderzenia ze ścianą.

 

Wrak auta z martwymi
Cały wrak wypełniony żywymi i martwymi.

Makabryczna scena wypadku drogowego, najprawdopodobniej w Brazylii. Na nagraniu wideo zarejestrowanym przez świadka, widać samochód osobowy ze zmasakrowanym przodem i…

Zgnieciona osobówka
Kanapka z osobówki.

W tym upiornym wypadku, 5 pięć osób poniosło śmierć – w tym dwójka dzieciaków. Wszyscy zginęli, gdy samochód w którym…

Right Menu Icon