wypadek
KOSTNICA
3821

Data: 22 stycznia 1987 r.
Lokalizacja: USA

☑ Publiczne samobójstwo amerykańskiego polityka – Roberta Dwyera.


22 stycznia 1987 r. podczas telewizyjnej konferencji prasowej, stało się coś, czego nikt się nie spodziewał. Amerykański polityk – Robert “Budd” Dwyer (48), popełnił samobójstwo na wizji, strzelając sobie z rewolweru, prosto w usta.

Rok przed swoim samobójstwem, Robert Dwyer został zamieszany w sprawę łapówki na kwotę 300.000 dolców, za wyświadczenie politycznej przysługi. W toku sprawy, prokurator zaoferował Dwyerowi przyznanie się do przyjęcia łapówki w zamian za rezygnację ze sprawowanego urzędu, współpracę w dochodzeniu i maksymalny wyrok 5 lat odsiadki. Dwyer odmówił i został uznany winnym. Zgodnie jednak z obowiązującym prawe, mógł on nadal pełnić obowiązki skarbnika do czasu ogłoszenia wyroku. Dwyer, do samego końca twierdził, że jest niewinny, a cała sprawa ma polityczne tło.

22 stycznia 1987 r, Dwyer zwołał konferencję prasową, którą transmitowała telewizja. Po wygłoszeniu mowy, Dwyer wręczył członkom swojego zespołu koperty. Jedna zawierała list pożegnalny do żony, druga zgodę na przekazanie organów do przeszczepów , trzecia – list do jego politycznego następcy. Po rozdaniu kopert, wyjął z papierowej torby rewolwer Magnum, kaliber .357, czym zasiał panikę wśród obecnych na sali osób. Po kilku wezwaniach do zachowania spokoju, widząc, że sytuacja wymyka się spod kontroli – pociągnął za spust – strzelając sobie prosto w usta i tym samym zakończył swój żywot.

video

Najbardziej kontrowersyjny w całej sprawie jest fakt, że po latach – William Smith – którego zeznania doprowadziły do skazania Roberta Dwyera, oświadczył publicznie, że kłamał ws. korupcji polityka i wyraźnie podkreślił, że wszystkie oskarżenia były fałszywe.

chcesz COŚ powiedzieć?

2 komentarze

  1. Anonim pisze:

    czy jest na sali lekarz/? 😀

  2. Kostucha pisze:

    Polityka to władza A władza to śmiertelny hazard….mówiłem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Right Menu Icon