wypadek
KOSTNICA
4055

Data: 30 kwietnia 1998 r.
Lokalizacja: Los Angeles

☑ Daniel Jones i jego samobójstwo transmitowane w TV.


Daniel Victor Jones był Amerykaninem, który w finezyjny sposób popełnił samobójstwo na autostradzie w Los Angeles w 1998 r. Całe zajście było transmitowane w telewizji na żywo przez helikoptery informacyjne kilku największych stacji telewizyjnych w USA. Jones popełnił samobójstwo jako protest przeciwko organizacjom zajmującym się opieką zdrowotną po tym, jak kilka miesięcy wcześniej zdiagnozowano u niego wirusa HIV oraz nowotwór, a on sam był niezadowolony z traktowania i obsługi jego, jako pacjenta.

daniel-v-jones

W czwartek, 30 kwietnia 1998 r., Około 15:00, 40-letni Daniel Jones zaparkował swoją ciemnoszarą furgonetkę Toyota na pętli autostradowej i zaczął celować załadowaną strzelbą w przejeżdżające samochody. Kierowcy będący świadkiem jego zachowania, szybko wykręcili 911 i zgłosili sytuację do służb, które niedługo potem zamknęły dwie autostrady, uniemożliwiając każdemu zbliżenie się do Jonesa.  W tym czasie Jones rozwinął duży, kwadratowy baner z napisem dotyczącym jego protestu ws. opieki zdrowotnej.

Nagle wrócił do swojego pojazdu i siedząc na przednim siedzeniu, odpalił koktajl Mołotowa. Pojazd stanął w płomieniach. Jones jednak wysiadł z pojazdu i pobiegł przez autostradę, próbując ugasić swoje płonące spodnie i skarpetki. Wyglądając na oszołomionego i zdezorientowanego, błąkał się po autostradzie, aby wkrótce – całkiem świadomie – podejść z powrotem do swojego auta i wyciągnąć strzelbę. Strzelbę umieścił pod brodą, pociągnął za spust i popełnił samobójstwo na oczach kilku milionów widzów w całych Stanach Zjednoczonych.

video
chcesz COŚ powiedzieć?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Right Menu Icon