wypadek
BIURO SPRAW WEWNĘTRZNYCH
2881

Data:
Lokalizacja:

☑ Nagranie z komendy, podczas torturowania paralizatorem Igora Stachowiaka.


Cała sprawa z Igorem, zaczęła się 13 maja 2016r. od jakiegoś przestępcy, który skuty kajdankami, uciekł Wrocławskim policjantom z konwoju. Dwa dni po jego ucieczce tj. 15 maja 2016r. policjanci wypatrzyli na wrocławskim rynku Igora stachowiaka (25), który rzeczywiście grzecznym chłopcem nie był, ale na pewno nie był osobą, która dwa dni wcześniej zwiała funkcjonariuszom. Został on na miejscu zatrzymany przez dwie ekipy policjantów, obezwładniony, a przy tym duszony i rażony paralizatorem, po czym wywieziony na komendę przy ul. Trzemeskiej 12. To własnie stamtąd pochodzi publikowany materiał.

Wg. przeprowadzanego na komendzie badania alkomatem, Igor Stachowiak był trzeźwy, jednak późniejsza sekcja zwłok, wykazała we krwi obecność narkotyków (stymulanty m.in. amfetamina). W pewnym momencie przesłuchania, Stachowiak został przeniesiony z pokoju przesłuchań do toalety, gdzie został skuty bransoletami i rozebrany. To ten moment widzimy na nagraniu. Igor jest tutaj rażony paralizatorem, a we wszystkim bierze udział 6 funkcjonariuszy tamtejszej komendy. Ostatecznie, chwilę później Igor Stachowiak przestał oddychać i nastąpił zgon.

video

Śledztwo w tej sprawie było od początku zamiatane pod dywan, włącznie z aktami oskarżenia przeciwko świadkom, których jedyną winą było rejestrowanie interwencji zatrzymania, jeszcze na Wrocławskim rynku.. Na chwilę obecną proces trwa, a w stan oskarżenia zostało postawionych 4 “policjantów” w tym Łukasz Rz, który używał paralizatora. Wszystkim postawiono zarzut przekroczenia uprawnień. Prokuratura jednak nie podziela zdania, że to działanie policjantów przyczyniło się do śmierci. Ostatecznie więc, wyroki na pewno nie będą wysokie oraz nie będą szybkie.

Zdjęcie Igora Stachowiaka

Ej, koleżko! Wspieraj nas i udostępnij powyższy materiał na Facebooku!
chcesz COŚ powiedzieć?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


 


 
Right Menu Icon